ראשי מאמרים כאבי מפרקים בבעל החיים

כאבי מפרקים בבעל החיים

כלב מבוגר

עם הזדקנות בעל החיים חלים שינויים ניווניים במפרקים. בגזעים גדולים נפוצים שינויים במפרקי הירך - שינויים אלה עלולים לגרום לכאבים. הכאבים עלולים להתגבר ואנו עלולים שלא להיות מודעים לקיומם.

אם בעל החיים צולע או בוכה - נוכל לזהות בקלות את הכאב, אך לעתים קיימים סימנים אחרים לגמרי שלא תמיד ניתן להבחין בהם. למשל, בעל החיים יכול לבלות את מרבית היום בשכיבה, להתקשות בעלייה וירידה במדרגות, בטיפוס (כמו עלייה למושב המכונית), הוא יכול להאט את קצב ההליכה ולהימנע מהליכות ארוכות. בדרך כלל בכאב כרוני הכלב אינו בוכה, הוא מתכנס בתוך עצמו.

אז מה אפשר לעשות כדי להקל על הכאב?

אם אחד או יותר מהסימנים האלו מופיע בחיית המחמד, רצוי להביא אותה לבדיקה כי אנו יכולים להקל על הכאבים ולהפחית סבל מיותר.

יש כלבים המגיבים לתוספי מזון (כמו MSM, גלוקוזמין וכונדרויטין סולפט), אנו ממליצים גם על מזון רפואי, במזון זה קיימים תוספי מזון והוא מוכח כמשפר תנועתיות.

מכיוון שעודף משקל מחמיר כאבי מפרקים, חשוב לשמור על משקל תקין. קיימים גם מזונות רפואיים המיועד להקלה על כאבי מפרקים ולהורדה במשקל.

במקרים מסויימים ניתן להשתמש גם בתרופות להקלה על כאבים אבל לפני מתן התרופות חשוב לבצע בדיקת דם כדי לוודא שהן בטוחות לשימוש. לדוגמא: בדיקת תפקודי כבד וכליות תקינה.

אנו שמחים לבשר כי לבית החולים הווטרינרי הצטרפה ד"ר שירה פסקו, ד"ר שירה העוסקת ברפואה משלימה הכוללת דיקור ופיזיותרפיה היכולים לתת מענה נוסף להקלה על כאבי מפרקים.


לחצו ליצירת קשר

מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי