ראשי מאמרים מעבר דירה עם חיות מחמד

מעבר דירה עם חיות מחמד

עוברים דירה? המדריך המלא למעבר דירה עם חיות מחמד

החברים הפרוותיים שלנו מסתמכים על שגרה קבועה, טיול בשעה קבועה, שינה במיטה האהובה.. כשאנחנו עוברים דירה גם השגרה שלהם משתנה והדבר עלול להלחיץ את הכלב או החתול שלנו. נכון שאנחנו לא יכולים להסביר להם שעוד רגע מגיעים לבית חדש ושווה, אבל יש כמה דברים שאנחנו יכולים לעשות על מנת להקטין את הסטרס שלהם (ושלנו) בזמן המעבר.

לפני המעבר

חשבו מה חשוב לכלב או החתול שלכם וחפשו דירה לפי המאפיינים האלו

יש שיאמרו שההכנות למעבר דירה עם כלב או חתול מתחילות עוד בשלב בחירת הדירה. אם יש לכם כלב מבוגר או חתול שרגיל לצאת החוצה, אולי דירה בקומה חמישית אינה מתאימה לכם. בדקו שהדירה מוגנת מבריחות: גדר גבוהה מספיק עבור כלב שמבלה בגינה ורשתות חזקות על החלונות אם החתול אינו יוצא מהבית

אז לאחר שמצאתם את דירת חלומותיכם, הגיע הזמן למצוא וטרינר באזורכם. התייעצו איתנו ונשמח להמליץ לכם! ניתן לבדוק המלצות של לקוחות בעמוד הפייסבוק של המרפאות, המלצות בגוגל, והכי טוב- המלצה מחבר. העבירו את התיק הרפואי של החבר הפרוותי שלכם למרפאה החדשה ובדקו האם יש למרפאה הוטרינרית החדשה מוקד "חירום". במידה ולא, מצאו מוקד כזה ושמרו את מספר הטלפון והכתובת שלו, הדבר יכול לחסוך לכם כמה רגעים יקרים ברגע האמת.

בקרו בדירה החדשה יחד עם הכלב, תנו לו לרחרח את המקום, החביאו חטיפים בכל מיני מקומות, שחקו איתו ופנקו אותו בליטופים כשאתם בדירה ובסביבתה. כאשר תעברו לדירה החדשה לכלב כבר תהיה חוויה חיובית מהמקום.

רועה גרמנית מטיילת עם רצועה

אם צפויה לכם נסיעה ברכב והכלב שלכם לא אוהב נסיעות, כדאי להתחיל בהרגלה הדרגתית בעזרת אילוף חיובי כמה שבועות מראש (חפשו ב youtube "אילוף כלב לעלות לרכב" יש סרטונים רבים שמסבירים כיצד ללמד את הכלב להיכנס לרכב בשמחה שלב אחר שלב) ישנם כלבים שיזדקקו ליותר זמן או עזרה ממאלף כלבים. אם ניסיונות האילוף אינם צולחים והכלב חרד מלהיכנס או לנסוע ברכב, התייעצו עם הוטרינר שלכם, הוא יוכל להמליץ לכם על כדורים שירגיעו את הכלב או החתול לפני הנסיעה.

במהלך האריזה

בורדר קולי יפה שוכב בכלוב אילוף

טיפ- כדי לתת לכלב או החתול "להרגיש בבית"- ארזו את הפינה שלהם רגע לפני המעבר וסדרו אותה בבית החדש לפני כניסתם

קרטונים בכל מקום, הרעש של הנייר דבק, הזזת רהיטים ושינויים נוספים בסביבה יכולים לבלבל את הכלב או החתול שלנו. השאירו את הפינה של הכלב או החתול עם המיטה הצעצועים וארגז הצרכים במקומה עד הרגע האחרון וסדרו אותה בדירה החדשה לפני שהכלב או החתול נכנס. הדבר יתן לו תחושה של "בית" בתוך כל השינויים הללו. כלבים ישמחו לתעסוקה בזמן אריזת הדירה, צעצוע האכלה יכול להיות פתרון נהדר. החתול שלכם כנראה ישמח למקום מסתור שקט רחוק מכל המהומה.

חתולים חשוב להעביר במנשא לבית החדש, שמענו על לא מעט חתולים שהצליחו לחמוק מקופסאות קרטון או לשרוט את דרכם החוצה מהחיבוק שלכם בזמן המעבר. זה יכול להיות מסוכן במיוחד אם החתול בורח בסביבה חדשה אותה אינו מכיר. לכן הכירו לו את המנשא מראש, הניחו אותו בפינה החביבה על החתול עם שמיכה נעימה\תרסיס קטניפ ואולי צעצוע וקצת חטיפים ותנו לו להתרגל ולבלות במנשא. (חתול שאוהב את המנשא שלו יכנס בקלות ויגיעו רגוע יותר גם לבדיקה אצל וטרינר) הניחו את המנשא עם כל הריחות המוכרים של ה"הבית הישן" בפינה החדשה, יכול להקל על ההסתגלות לבית החדש.

חתולה חמודה בתוך מנשא

טיפ: השאירו במנשא בגד עם הריח שלכם

בזמן המעבר

שימו לב שהכלב או החתול נמצאים במקום בטוח במהלך ההובלה ואינם מצליחים לחמוק מהבית.

דאגו לתג שם עם טלפון מעודכן לכלב או החתול, לא כל מי שימצא את כלבכם יסרוק את השבב ויחפשו את הבעלים. סורקים בפייסבוק- לינק1 , סורקים בפייסבוק- לינק2, בנוסף, דאגו לעדכן את הכתובת בעירייה על מנת שתופיע במאגר השבבים הארצי.

 אם מתאפשר לתת לכלב "יום חופש" ולהביא אותו לפנסיון או חבר אהוב זהו פתרון אידיאלי. במידה ולא, דאגו שיהיה במקום בו לא יכול לברוח, עדיף שהחתול יהיה במנשא לפני שמגיעים המובילים. חתולים מומלץ להעביר ברכב, כמובן בתוך מנשא.  גם אם אין לכם רכב, יש קבוצות שונות בפייסבוק שמציעות טרמפים עם בעלי חיים.
עדיף לא להאכיל לפני הנסיעה כדי להימנע מהקאות אם יש לכם נסיעה ארוכה דאגו לעצירות פיפי עבור הכלב.

בבית החדש

נכון, זה מפתה לפתוח את המנשא של החתול ופשוט לתת לו להסתובב בבית החדש, אך החוויה עלולה להיות מלחיצה מידי עבורם. השאירו את החתול בחדר אחד שהחלטתם עליו מראש למשך כמה ימים, לאחר שהוא מתרגל לחדר אפשר להכיר לו את שאר הבית. לפעמים החתול יחליט להסתתר תקופה מתחת לאחד הרהיטים- זה נורמלי, השאירו לו אוכל מים וארגז צרכים ואפשרו לו לצאת בקצב שלו. אנחנו ממליצים לא לתת לחתול לצאת מהבית החדש לתקופה של שבועיים עד חודש וזאת על מנת שלא יצא לטייל ולא ידע לחזור לביתו החדש. תקופת ההסתגלות אמנם קשה, החתול יתחנן לצאת, אך חשוב שהחתול יכיר את הסביבה החדשה היטב לפני שהוא מתחיל לחקור את שאר האזור..

שמירה על לו"ז קבועה עבור הכלב או החתול תרגיע אותו

טיולים ארוחות ומשחק בשעות קבועות שהחברים הפרוותיים שלנו רגילים אליהם יעניקו להם תחושת בטחון ורוגע בתוך כל השינויים המתרחשים סביבם. בימים הראשונים עשו עם הכלב שלכם את אותו מסלול הביתה על מנת שיכיר אותו טוב וידע לחזור במידה וילך לאיבוד.

אם יש לכם שאלות נוספות בנושא מעבר דירה עם כלב או חתול פנו אלינו...

 

מאמר זה נכתב ע"י דר' סניפליסקי לואי, מנהל בית החולים הוטרינרי והאסיסטינטית מירי קוגן.

לחצו ליצירת קשר

מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי